Klimatyzatory pokojowe Q-Smart to gwarancja czystego powietrza i ochrona zdrowia

Klimatyzatory pokojowe Q−Smart to gwarancja czystego powietrza i ochrona zdrowia

Wiadomości 11 maja 2022 r.

Nowa linia klimatyzatorów pokojowych serii Q-Smart cechuje się wysublimowanym designem, który znakomicie wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie. Dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: bieli i szarości już na samym początku sezonu cieszą się dużym zainteresowaniem klientów.

Oprócz ekskluzywnego wyglądu i wzornictwa, linia Q-Smart zaprojektowana została w oparciu o najnowsze badania, które Grupa AUX przeprowadza w swoich centrach rozwojowo-badawczych na całym świecie. Wyniki wieloletnich testów przeprowadzanych w najbardziej ekstremalnych warunkach zaowocowały opracowaniem technologii, która priorytetowo realizuje cele związane z czystym powietrzem, co ma bezpośredni wpływ na zdrowie użytkowników.

Klimatyzatory Q-Smart w standardzie posiadają wielostopniowy system filtracji składający się z kilku rodzajów filtrów. Podstawowy filtr powietrza wyłapuje większe zanieczyszczenia. Filtr o wysokiej gęstości skutecznie wyłapuje mniejsze cząsteczki kurzu i pyłu. Filtr antybakteryjny pełni funkcję sterylizacji, tym samym hamując rozwój bakterii. Ponadto, model podstawowy AUX Q-Smart posiada wbudowany jonizator Cold Plasma. Ujemnie naładowane jony, które są uwalniane do powietrza przepływającego przez klimatyzator, mają zdolność przyciągania i sterylizacji różnego rodzaju zanieczyszczeń unoszących się w pomieszczeniu. Jonizator skutecznie eliminuje z powietrza drobne cząsteczki kurzu, wirusy, bakterie, roztocza pleśń, pyłki roślin i inne alergeny, a nawet dym papierosowy. Redukuje także nieprzyjemne zapachy. Standardowe wyposażenie klimatyzatorów AUX można uzupełnić o szereg filtrów opcjonalnych.

Dwa modele Premium: Q-Smart Premium oraz Q-Smart Premium Grey wyposażone zostały w funkcję sterylizacji UV, która jest aktualnie najskuteczniejsza w walce z bakteriami, wirusami i pierwotniakami. Jest to nowoczesna metoda dezynfekcji promieniowaniem UVC, która skutecznie niszczy DNA bakterii i wirusów. Skuteczność sterylizacji UV w klimatyzatorach AUX sięga 97%.

Dzięki tak zaawansowanej technologii filtracji klimatyzatory AUX gwarantują najlepszą ochronę zdrowia. Modele Q-Smart Premium rekomendowane są w szczególności osobom cierpiącym na alergie lub wrażliwym na zanieczyszczenia.